• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Финализирање на каналот за отпадни води во Росоман

Финализирање на каналот за отпадни води во Росоман

Росоман, 12 септември 2018 (МИА) - Почна да се реализира проектот за финализирање на каналот за отпадни води во Росоман што е финансиран од Министерството за локална самоуправа - Биро за регионален развој, а беше аплициран од страна на Центарот за развој на Вардарски плански регион. 

- Вкупната финансиска конструкција на проектот е 1.608.540 денари. Со овој проект ке се надминат проблемите кои доаѓаат од атмосферски води кои прават најмногу проблеми на улиците „Стерјо Несторовски”, „Никола Карев” и магистралниот пат Градско-Прилеп, појаснуваат од Службата за односи со јавноста на општина Росоман. свд/вј/14:25

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...