• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

МАНУ и БАН ќе помагаат во реализација на Договорот меѓу Македонија и Бугарија

МАНУ и БАН ќе помагаат во реализација на Договорот меѓу Македонија и Бугарија

Охрид, 17 јуни 2018 (МИА) - Претседателите на Македонската академија на науките и уметностите и на Бугарската академија на науките, Таки Фити и Јулијан Ревалски, денеска во Охрид ќе информираат за вчера потпишаниот договор за соработка.

Како што соопштија од МАНУ, станува збор за Платформа за соработка на академиите и помош при реализација на договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија. мд/бак/08:29

###

 
 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ