Министерот Адеми на конференција за стручно и техничко образование во Берлин

Министерот Адеми на конференција за стручно и техничко образование во Берлин

Скопје, 3 јули 2018 (МИА) - Министерот за образование и наука Арбер Адеми денеска и утре во Берлин ќе учествува на Регионална конференција за промени во стручното и техничкото образование во земјите од Западен Балкан.

Конференцијата е организирана од Германското друштво за меѓународна соработка и Германската развојна банка. хс/бак/07:46

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ