• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

МО: ВМРО-ДПМНЕ пласира лажни вести за да прикрие дека нема став за стратешките прашања

МО: ВМРО-ДПМНЕ пласира лажни вести за да прикрие дека нема став за стратешките прашања

Скопје, 21 август 2018

Се гледа хаосот во ВМРО-ДПМНЕ. Оваа партија бескрајно повторува веќе одговорени прашања и пласира лажни вести, само за да прикрие дека нема став за најважните државни стратешки прашања и да ги сокрие внатрепартиските пресметки и чистки.

Партијата треба да се изјасни дали застанува покрај своите граѓани на патот на Македонија кон ЕУ и НАТО каде што поведе владата, или е против овој стратешки интерес на земјата и ќе ги турка граѓаните назад.

Министерство за одбрана  

___________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ