• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

МОН и СОНК ќе потпишат спогодба за утврдување на најниската плата во основното и средното образование

МОН и СОНК ќе потпишат спогодба за утврдување на најниската плата во основното и средното образование

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Министерството за образование и наука и СОНК денеска во Владата ќе потпишат спогодба за утврдување на најниската плата за најнискиот степен на сложеност за вработените во дејноста на основното и средното образование.

На потпишувањето на спогодбата, како што најави владината прес-служба, ќе присуствуваат премиерот Зоран Заев, министерот за образование и наука Арбер Адеми и претседателот на Синдикатот за образование, наука и култура Јаким Неделков. дма/са/07:32

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ