• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Презентација на измени на учебниците и начинот на набавка и дистрибуција

Презентација на измени на учебниците и начинот на набавка и дистрибуција

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Министерот за образование и наука Арбер Адеми и директорката на Педагошката служба Вања Велева денеска ќе информираат за измените на содржината, како и набавката и дистрибуцијата на учебниците кои ќе се применуваат во основните и средните училишта во земјата од учебната 2018/2019 година. 

Претходно, ќе биде организирана средба со претставници на издавачки куќи, автори, како и членови на комисии и претставници на здруженија на наставници кои учествуваа во креирањето на измените во учебниците. сст/са/07:44

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ