• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Прв училиштен ден за 200 првачиња во општина Илинден

Прв училиштен ден за 200 првачиња во општина Илинден

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Двесте првачиња денеска прв пат седнаа во училишните клупи во трите основни училишта во  општина Илинден. 

Добредојде и успешен почеток на новата учебната година, но и во понатамошното образование на 2.000 ученици од општинските основни училишта „Гоце Делчев“, „Браќа Миладиновци“ и „Ристо Крле“ и петте подрачни основни училишта, им посака градоначалникот на општина Илинден, Жика Стојановски.

Пред почетокот на првиот училишен час учениците од повисоките одделенија во трите основни училишта во чест на првачињата подготвија пригодни приредби, а градоначалникот Стојановски, како и во изминатите години, на сите првоодделенци им подели пригодни подароци.гв/са/14:14

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Јакната на Хан Соло на аукција, се очекуваат 1,3 милиони долари

Јакната што Харисон Форд ја носеше глумејќи го лик...

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...