Објавени резултатите од конкурсот за сместување во студентските домови

Објавени резултатите од конкурсот за сместување во студентските домови

Скопје, 4 септември 2018 (МИА) - Министерството за образование и наука ги објави резултатите од конкурсот за сместување на студентите во студентските домови.

Резултатите од конкурсот за прием на студенти на додипломски студии во државните студентски домови и други објекти за сместување во  Република Македонија за студиската 2018/2019 година се објавени на интернет страницата www.mon.gov.mk.

Приговори по однос на резултатите се доставуваат во рок од 5 дена од денот на објавата.скс/са/12:26

###Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ