• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Меѓународна коференција за корупцијата во високото образование

Меѓународна коференција за корупцијата во високото образование

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Меѓународна конференција за корупцијата во високото образование ќе се одржи денеска на Универзитетот на ЈИЕ - кампус Скопје. 

Конференцијата е организирана од американската Амбасада во земјава.

Поздравни обраќа и говори ќе имаат Владимир Радевски, вицеректор за академски прашања на Универзитетот, Мишо Докмановиќ од Правниот факултет при УКИМ и Денис Фарингтон, претседател на Управниот одбор на Универзитетот. 

Конференцијата ќе има три пленарни сесии на следниве теми - „Корупција во високото образование“, „Превенирање на корупцијата преку образование“ и „Свиркачи - заштита во високото образование“. ац/са/07:36

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...

Истражувачите поблиску до конечно лоцирање на бродот на капетан Џејмс Кук

Потрагата по кобното место за „Ендивор“ - бродот н...

Јакната на Хан Соло на аукција, се очекуваат 1,3 милион долари

Јакната што Харисон Форд ја носеше глумејќи го лик...