• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Прилепчанка пронајдена мртва во вештачкото езеро во село Борино

Прилепчанка пронајдена мртва во вештачкото езеро во село Борино

Скопје, 23 август 2018 (МИА)Во вештачкото езеро во крушевското село Борино, вчера е пронајдена почината В.Ј. (35) од Прилеп.

Телото на В.Ј. е пронајдено околу 13.30 часот.

На местото е извршен увид, а по наредба на Јавен обвинител нема да се врши обдукција врз телото на починатата. мч/сд/09:57

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ