• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Сообраќајка во Дебар Маало, има повредени (фото)

Сообраќајка во Дебар Маало, има повредени (фото)

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - На крстосница на улиците „Аминта Трети“ и „Орце Николов“ во скопско Дебар Маало утрово се случи сообраќајка несреќа во која има повредени лица. 

Сообраќајка Аминта трети Дебар Маало

Се судрија автомобили „Фиат линеа“ и „Цитроен Ц3“. Повредените лица со возило на брза помош се пренесени на некоја од скопските болници.

Сообраќајка Аминта трети Дебар Маало

На местото на несреќата е присутно возило и на Противпожарната служба.

Сообраќајот привремено е во прекин. сст/са/08:40

Фото: МИА

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...