• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Во Скопје изминатото деноноќие 13 сообраќајки

Во Скопје изминатото деноноќие 13 сообраќајки

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Вкупно 13 сообраќајни незгоди се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје. Три лица се тешко повредени, а 15 лесно. 

Како што соопшти СВР, со поголема брзина од дозволената се движеле 49 возачи, десет биле под дејство на алкохол, четворица поминале на црвено, а осум возеле без дозвола.

Десет возила се исклучени од сообраќај зашто не биле регистрирани возила се десет, а подигнати со пајак се 58. мч/са/08:52

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ