• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Почина рудар по пад во јама

Почина рудар по пад во јама

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Рударот Ј.П. (55) од село Мождивњак, Кривопаланечко, починал синоќа откако, додека работел, паднал во јама.

Ј.П. им подлегнал на повредите од падот на пат кон Здравствениот дом во Крива Паланка.

Според МВР, несреќата се случила околу 21.25 часот во рудникот „Болмак“ во Крива Паланка.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. мч/са/10:20

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...