Починат кумановец пронајден близу бензинска пумпа во Скопје

Починат кумановец пронајден близу бензинска пумпа во Скопје

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Р.Л. (40) од Куманово е пронајден починат вчера попладне во близина на бензинската пумпа на улицата „Кеј Димитар Влахов“ во Скопје.

Како што соопшти МВР, случајот во пумпата го пријавило непознато женско лице, а вработениот бензинската ја информирал полициската станица Гази Баба.

По наредба на јавен обвинител над телото на починатиот ќе биде извршена обдукција. мч/са/10:28

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ