• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Во Куманово експлозивна направа во корпа за смет, повредени нема

Во Куманово експлозивна направа во корпа за смет, повредени нема

Скопје, 25 август 2018 (МИА) - Кумановецот А.Д.(30) изутрината во 3:20 часот во СВР Куманово пријавил дека слушнал детонација од експлозивна направа пред капијата од неговата куќа.

- Излезено е на местото на настанот и првично е констатирано дека најверојатно е ставена експлозивна направа во корпа за смет пред капијата. Во настанот повредени лица нема, предизвикана е само материјална штета на прозорците од куќата, соопшти МВР. 

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. мд/лв/13:25

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ