• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Во Скопје изминатиот викенд 19 сообраќајки

Во Скопје изминатиот викенд 19 сообраќајки

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Вкупно 19 сообраќајни незгоди се случиле изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Три лица се тешко повредени, а 10 лесно. 

Како што соопшти СВР Скопје, со поголема брзина од дозволената се движеле 151 возачи, 15 биле под дејство на алкохол, 17 поминале на црвено, а 40 биле исклучени од сообраќај пред да се стекнат со право на управување на моторно возило.

Дваесет и девет возачи се исклучени од сообраќај зашто не им биле регистрирани возилата, а подигнати со пајак се 94 возила. дма/са/08:38

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...