МВР ќе потпише меморандум за разбирање со Министерството за енергетика на САД

МВР ќе потпише меморандум за разбирање со Министерството за енергетика на САД

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Во Скопје денеска ќе биде потпишан меморандум за разбирање меѓу Министерството за внатрешни работи на Република Македонија и Министерството за енергетика на САД.

Меморандумот ќе го потпишат министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и американскиот амбасадор Џеј Бејли. бак/са/07:24

###

  

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ