Тракторист тешко повреден откако изгубил контрола над тракторот

Тракторист тешко повреден откако изгубил контрола над тракторот

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Тракторист од село Крушопек е повреден откако изгубил контрола над тракторот и се превртел. 

Педесет и едногодишниот Ф.М. со тешки телесни повреди е пренесен во Градската општа болница „8 Септември“ каде му е укажана лекарска помош. 

Несреќата се случила вчера во 11:40 часот на локалниот пат село Нерези - село Крушопек. бак/са/10:16

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ