• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Запален „јагуар“ во близина на „Блаце“, нема повредени

Запален „јагуар“ во близина на „Блаце“, нема повредени

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Возило „јагуар“ со француски таблички се запалило во движење пред граничниот премин „Блаце“. Пожарот е изгаснат и нема повредени лица.

Пожарот избувнал во 20:02 часот најпрво во надворешниот дел во пределот на клима уредот по што се проширил во внатрешноста. Возилото го управувал Б.М. (37) од Франција.

Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала со четворица пожарникари во гаснењето на пожарот. бак/сд/10:30

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...