• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Еден загинат и двајца повредени откако возило се превртило кај тетовското село Седларево

Еден загинат и двајца повредени откако возило се превртило кај тетовското село Седларево

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Жител на тетовското село Седларево починал, а двајца сопатници се тешко повредени откако ноќеска 10 минути по полноќ возилото со кое се превезувале, се излизгало од патот и удрило во дрво по што се превртело.

Во несреќата загинал 34-годишниот Љ.А. кој го возел теренското возило „УАЗ“, а тешко повредени се Ш.А. (37) и И.И. (23) кои по укажаната лекарска помош во Тетовската болница се пренесени во Комлексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. 

МВР денеска соопшти дека несреќата се случила на локалниот пат село Групчин - Село Седларево на влез во селото Седларево. 

Извршен е увид на местото на настанот. бак/сд/10:20

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...