• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Скопјанка забременила од лице што ја силувало

Скопјанка забременила од лице што ја силувало

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - На седумнаесетгодиша девојка од Скопје и е констатирана бременост откако пред околу четири до пет месеци врз неа непознато лице извршило обљуба.

Според МВР, случајот вчера во полиција го пријавил таткото на девојката.

Девојката била пресретната од напаѓачот кај Железничката станица, по што тој ја внел во возило и ја силувал.

Таткото за овој немил настан дознал пред три недели од разговарот  со неговата сопруга и со ќерката.

Бременоста на девојката е потврдена на скопската Клиника за гинекологија.

Се работи на целосно расчистување на случајот. мч/дма/13:51

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...