• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Украдено „БМВ“ кај Скопско кале

Украдено „БМВ“ кај Скопско кале

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - Непознат сторител вчера попладне украл патничко моторно возило „БМВ 530“ од улицата „Лазар Личеновски“ во Скопје, стекнувајќи противправна имотна корист од околу 976.000 денари.

Како што информира МВР, возилото било со шведски национални ознаки, а во него имало лап - топ и куфер со облека.

Настанот вечерта го пријавил Л.Ч. (34) според кој, кражбата се случила во периодот меѓу 14 и 19 часот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. мч/сст/14:37

 

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...