• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Тетовец ја избодел со нож невенчаната сопруга

Тетовец ја избодел со нож невенчаната сопруга

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - Тетовката В.М. (49) утрово е тешко повредена откако Б.А. (49) ја избодел со нож во семејната куќа по што сам се пријавил во полиција.

МВР соопшти дека В.М. најпрво била донесена во Клиничката болница-Тетово но, поради сериозноста на повредите е префрлена на скопските клиники каде е задржана на лекување.

В.М. и Б.А. живееле вонбрачно.

Б.А. е задржан во полција. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. мч/сст/15:04

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ