• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Експлозија во фабриката „Сувенир“ од Самоков

Експлозија во фабриката „Сувенир“ од Самоков

Прилеп, 2 септември 2018 (МИА) - Денеска околу 16:10 часот избувнала експлозија во наменската фабрика за производство на муниција „Сувенир“ од Самоков, дознава МИА.

Според првичните неофицијални информации, од СВР Битола потврдуваат дека имало експлозија во фабрикатаж и оти нема ниту повредени, ниту загинати во експлозијата.

Полицијата во моментов прави увид на местото на настанот. ем/вј/18:02

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ