• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Локализиран пожарот во „Сувенир“ од Самоков“

Локализиран пожарот во „Сувенир“ од Самоков“

Прилеп, 2 септември 2018 (МИА) - Локализиран е пожарот што настана по експлозијата во наменската фабрика „Сувенир“ во Самоков и состојбата е стабилизирана, информира портпаролот на СВР Битола Сања Стаматова.

Според неа, полицијата во моментов е на теренот, а во гаснењето на пожарот се ангажирани противпожарни екипи.

Експлозијата во фабриката, настана од засега сеуште непознати причини. Во полицијата е пријавена денеска во 16:10 часот. Од СВР Битола велат дека нема ниту повредени, ниту загинати во експлозијата. ем/вј/19:06

фото МИА архива

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ