• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

За викендот 31 сообраќајка во Скопје

За викендот 31 сообраќајка во Скопје

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - На подрачјето на Град Скопје изминиатиот викенд се случиле 31 сообраќајна незгода од кои 13 се со материјална штета, а еден пешак се здобил со тешка телесна повреда.

Како што соопшти СВР Скопје, санкционирани биле 216 возачи, а исклучени од сообраќај 104. Од исклучените возачи 29 управувале под дејство на алкохол, 38 управувале со автомобил пред да се стекнат со право на возачка дозвола, а 30 возачи управувале нерегистрирани автомобили.

„Пајакот“ кренал 105 возила, а биле издадени 153 казни за непрописно паркирање. бк/сд/08:57

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ