Лишен од слобода кумановец осомничен за „убиство во обид“

Лишен од слобода кумановец осомничен за „убиство во обид“

Куманово, 4 септември 2018 (МИА)  - Кумановската полиција, вчера го лиши од слобода, 43-годишниот кумановец Љ.М поради сомнение дека извршил кривично дело „убиство во обид“, соопштија денеска од СВР Куманово.
 
Според полицијата, Љ.М. на 2. септември во 21.45 часот, во стан на улицата „Доне Божинов“ со остар предмет му нанел две убодни рани во пределот на градите на 40-годишниот кумановец Н.Д., а со чаша го удрил по главата 47-годишниот М.С., по што побегнал.
 
Љ.М. е задржан во полициската станица за понатамошна постапка.ам/скс/11:37

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...