Министерката Шекеринска во Воздухопловната бригада на АРМ

Министерката Шекеринска во Воздухопловната бригада на АРМ

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) - Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ќе ги посети припадниците на Воздухопловната бригада на АРМ во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец, по повод зголемувањето на бројот на оперативни хеликоптери во Армијата на Република Македонија.

Пред хангарот на Воздухопловната бригада ќе бидат поставени два тукушто ремонтирани транспортни хеликоптери од типот Ми-8 и два неодамна ремонтирани борбени хеликоптери од типот Ми-24. вј/са/07:44

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...