Министерот Спасовски и НВО ќе разговаат за мониторингот на референдумот

Министерот Спасовски и НВО ќе разговаат за мониторингот на референдумот

Скопје, 5 септември 2018 (МИА) -  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе одржи работна средба на тема „Превенција од насилниот екстремизам“ со претставници на невладини организации и Националниот комитет за превенција од насилен екстремизам.

На средбата ќе стане збор и за мониторингот на спроведувањето на референдумот, улогата на МВР и можностите за соработка со граѓанското општество во превенција од насилниот екстремизам и говорот на омраза. вј/са/07:34

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...