ВМРО-ДПМНЕ:Власта се правда дека бара авиопревозници, единствено ги избрка постојните

ВМРО-ДПМНЕ:Власта се правда дека бара авиопревозници, единствено ги избрка постојните

Скопје, 22 август 2018

До кога владата на СДСМ ќе смислува изговори?

За овие 14-тина месеци наместо долго ветуваните мерки и реформи граѓаните добиваат бледи прес конференции преку кои ги сокриваат своите лаги.

Сугарески е смешен со изјавата дека се залага за фер транспарентно избирање на авио превозник.

Власта денес се правда дека бара и мотивира и други превозници, кои би отвориле многу дополнителни дестинации но единствено ги избрка постојните.

Неспособноста и хаосот во Владата на СДСМ се повеќе наликува на еден трагикомичен филм.

Со вакви чекори Сугарески и СДСМ Република Македонија не оди во ЕУ и НАТО, туку уназадува повеќе од 20 години наназад.

Додека СДСМ декларативно се залага за ЕУ во реалноста прават се за да не влеземе.

Ликовите како Сугарески, Заев треба што поскоро да си поднесат оставка, да се запре со штетата која и ја нанесоа на државата и граѓаните.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

__________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.



НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...