Македонија#бојкотира: Мицкоски вчера го допре дното

Македонија#бојкотира: Мицкоски вчера го допре дното

Скопје, 24 август 2018

Лидерот на ДМНЕ Христијан Мицковски вчера го допре дното со изјавата дека приврзаниците за бојкот на референдумот на 30 септември се фекалии.

Земајќи предвид дека македонскиот народ и поголем дел од граѓаните нема да излезат и ќе го бојкотираат референдумот, произлегува дека Мицковски го смета за фекалии сопствениот македонски народ.

Познати ни се причините за ваквите неконтролирани испади на Мицкоски во последно време, меѓутоа, Кризниот штаб против референдумот во кој членуваат 28 патриотски организации за одбрана на националните интереси, во овој судбоносен момент за Татковината нема да навлегува во провоцирачки расправии со лидерот на ДПМНЕ Мицковски кој ја нема подршката од огромното членство на ВМРО.

Кризниот штаб против референдумот го повикува и Мицковски и раководството на ДПМНЕ да бидат на страната на македонскиот народ, поголем дел од граѓаните, Македонците во странство, кои нема да излезат на референдумот оти не сакаат промена на вековното македонско име.

Да се обединиме сега против референдумот, а на целата македонска јавност после 30 септември со факти ќе и покажеме кој се фекалиите и контаминирачите во Македонија.


Центар за комуникации на Кризниот штаб против референдумот

___________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ