СДСМ: Ниту денеска ли ВМРО-ДПМНЕ нема да го каже ставот за референдумот?

СДСМ: Ниту денеска ли ВМРО-ДПМНЕ нема да го каже ставот за референдумот?

Скопје, 25 август 2018

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски ниту денеска ли нема да кажат јасен став за референдумот и најзначајното прашање во историјата на независна Македонија?

Опозициската партија ќе продолжи да измислува, да манипулира и да шири лажни вести за најразлични прашања, тоа е сигурно.

Но ќе соопшти ли јасен став за најважното прашање?

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски со недели измислуваат сè и лажат за сèшто, само за да не го искажат ставот за референдумот за македонската иднина.

Граѓаните се цврсто определени за напредок и интеграција.

Граѓаните се определени за влез во ЕУ и НАТО со заштитен македонски идентитет.

Граѓаните се определени за влез во ЕУ и НАТО преку прифаќање на Договорот со Грција.

Македонија оди напред и враќање назад нема!

Центар за комуникации на СДСМ

____________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ