• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

СДСМ: Скопје се гради како отворен град што работи за граѓаните

СДСМ: Скопје се гради како отворен град што работи за граѓаните

25 август 2018

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што Скопје се гради како отворен град што работи за граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ и Коце Трајановски со години го силуваа Скопје а наместо да ги следат потребите на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ и Трајановски спроведуваа криминални проекти за да ги остварат замислите и желбите на Никола Груевски.

Загаден, нечист и затворен град е резултатот од децениското криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ со Скопје.

Масовната партизација и злоупотребата на администрацијата завршија со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција. Денес администрацијата и на локално и на државно ниво се професионализира и работи во интерес на граѓаните, а не како досега во интерес на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што новата градска администрација предводена од СДСМ и градоначалникот Петре Шилегов, го градат Скопје како отворен и функционален град што работи во интерес на граѓаните. Очигледно е, ВМРО-ДПМНЕ ниту на власт, ниту во опозиција не работи во интерес на Скопје и неговите граѓани.            

            ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА

      СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

____________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...