• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

СДСМ: Политичките субјекти со сопствени средства ќе реализираат продукција на содржини кои ќе се емитуваат во медиумите

СДСМ: Политичките субјекти со сопствени средства ќе реализираат продукција на содржини кои ќе се емитуваат во медиумите

Скопје, 31 август 2018

ВМРО-ДПМНЕ е партија која е навикната исклучиво на злоупотреба на државните ресурси. ВМРО - ДПМНЕ не знае што е тоа двоење на партијата од државата и затоа сее лаги, манипулации и навистини.

Јавноста добро знае дека кампањата за референдумот во медиумите ќе ја води Собранието, преку пратениците и дека политичките субјекти со сопствени средства ќе реализираат продукција на содржини кои ќе се емитуваат во медиумите.

ВМРО-ДПМНЕ треба да се приклучи на ЕУ и НАТО опцијата за Македонија, наместо да шират невистини на кои ни самите не им веруваат.

Центар за комуникации со јавноста на СДСМ

____________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

 

                       

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ