• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

ВМРО-ДПМНЕ: Кај Пендаровски можеме да видиме само неспособност и анти државно однесување

ВМРО-ДПМНЕ: Кај Пендаровски  можеме да видиме само неспособност и анти државно однесување

Скопје, 2 септември 2018

Стево Пендаровски без срам и перде им говори на граѓаните за евроатланска интеграција кога неговите пријатели од Владата на Заев прават невиден грабеж на својот народ и својата нација. Нема ден да помине а да не излезе скандал за криминал или корупција од највисоки функционери на власта. Овие вредности не се ни афрички, а уште помалку европски. Толку од капацитетот и вредносниот систем на криминалниот картел на власта. Лажат и крадат кај ќе стигнат.

Патем Пендаровски со кој образ му се обраќа на својот народ и го повикува на референдум кога пред 4 години ги нарекуваше стока, а потоа и овци.

Од екипата која ја преставува Пендаровски можеме да видиме само неспособност и анти државно однесување. Единствено за кое се способни организирано да го прават е да вршат манипулирање, лажење и крадење на својот народ и својата држава.

Пендаровски и криминалниот картел секој ден го слушаат гласното НЕ од народот за нивните погрешни и штетни политики. Затоа се затвораат во кругови од десетина партиски послушници да им ги повторуваат истите лаги.

Тие се свесни дека народот ги прочита како буквар. Тие се свесни дека народот ќе победи, дека Македонија ќе победи!

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

___________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ