• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Честитка од Бошњачки демократски сојуз по повод Денот на независноста

Честитка од Бошњачки демократски сојуз по повод Денот на независноста

Скопје, 8 септември 2018 

Република Македонија денеска 08.09.2018 година го одбележува денот на успешно спроведениот референдум на кој македонските граѓани се изјаснија за самостојна, суверена, мултиетничка, мултикултурна и мултиконфесионална земја. Македонија е на вистински пат кој води кон рамноправно членство во НАТО и во ЕУ.

БДС ја користи оваа прилика, упатувајќи искрени честитки до сите граѓани да ги повика сите заедно сплотени како на 08.09.1991 година и на 30.09.2018 година да излеземе масовно и да кажеме да за просперитетна иднина. 

Честит празник! 

Бошњачки демократски сојуз 

____________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ