• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

ОЈО – Гостивар трага по напаѓачот што повреди едно лице во Долна Бањица

ОЈО – Гостивар трага по напаѓачот што повреди едно лице во Долна Бањица

Скопје, 20 Август 2018 (МИА) - Основното јавно обвинителство – Гостивар трага по напаѓачот што денеска повреди едно лице во својот дом во гостиварското село Долна Бањица.

Од ОЈО соопштија дека дежурен јавен обвинител извршил увид на местото, каде било рането лице и издадени се наредби за собирање  траги од местото на настанот, за скицирање и фотографирање на местото и наредба за трагање по осомничениот.

Според првичните информации осомничениот кој е во блиски роднински врски со оштетениот, пукал со огнено оружје и притоа го ранил оштетениот во пределот на стомакот. Со возило на Итна медицинска помош ранетиот е пренесен во Ургентниот центар во Скопје, каде му била извршена хируршка интервенција. Осомниченото лице е недостапно на органите на прогонот, се преземаат мерки за негово пронаоѓање, стои во соопштението. рп/скс/20:02

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ