• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Роднина на еден од обвинетите отстранета од судница, носела солзавец

Роднина на еден од обвинетите отстранета од судница, носела солзавец

Скопје, 7 септември 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд на продолжението на рочиштето за настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија, кај роднина на еден од обвинетите судската полиција пронајде солзавец.

Судијката Добрила Кацарска веднаш нареди да ја отстранат од судницата Моника Спасовска Додовска, а исто така забрани да се појавува на наредните рочишта за овој предмет. ац/нд/20:35

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ