• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Потпишување договори за поддршка на бизнис-акцелератори за млади

Потпишување договори за поддршка на бизнис-акцелератори за млади

Скопје, 4 септември 2018 (МИА) - Во Владата на РМ денеска ќе бидат потпишани договори за финансиска поддршка за отворање бизнис- акцелератори за млади.

Потпишувањето го организира Фондот за иновации и технолошки развој.

На настанот ќе присуствуваат премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, директорот на Светска банка за Македонија и за Косово Марко Мантованели, како и директорот на Фондот Јован Деспотовски. мч/са/07:29

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ