• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Курц в петок во официјална посета на Македонија

Курц в петок во официјална посета на Македонија

Скопје, 4 септември 2018 (МИА)  - Австрискиот канцелар Себастијан Курц в петок доаѓа во официјална посета на Република Македонија, информираат од владината прес-служба. 

Тој заедно со австриската делегација ќе биде свечено пречекан на платото пред Владата на Република Македонија, а подоцна ќе има и заедничка прес-конференција со премиерот Зоран Заев. вј/дма/21:09

###

 

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ