• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Почнува проектот на американската компанија „Reci & Sons Enterprise“

Почнува проектот на американската компанија „Reci & Sons Enterprise“

Скопје, 6 септември 2018 (МИА) - Во Технолошко-индустриската развојна зона „Охрид/Струга“ денеска ќе почне проектот на американската компанија „Reci & Sons Enterprise“. 

Најавено е присуство на вицепремиерот Кочо Анѓушев, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на ДТИРЗ Александар Младеновски. мд/са/07:40

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ