• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Грант од Владата за Националниот младински совет на Македонија (во живо)

Грант од Владата за Националниот младински совет на Македонија (во живо)

Скопје, 6 септември 2018 (МИА) - Националниот младински совет на Македонија денеска ќе добие грант од Владата и од Националната Агенција за европски образовни програми и мобилност.

На насатанот во Владата обраќање ќе има и премиерот Зоран Заев.

мд/са/09:54

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ