• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Владина делегација положи цвеќе на вечните почивалишта на Трајковски и Глигоров (видео)

Владина делегација положи цвеќе на вечните почивалишта на Трајковски и Глигоров (видео)

Скопје, 8 септември 2018 (МИА) - Владина делегација преводена од премиерот Зоран Заев денеска по повод Денот на независноста положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели на Република Македонија, Киро Глигоров и Борис Трајковски и на споменикот „Ослободители на Скопје“.

Во составот на владината делегација беа и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерката за странски инвестиции Зорица Апостолска

Покрај владината делегација, цвеќе положија и делегации од македонското Собрание, Кабинетот на претседателот на државата, претставници на дипломатскиот кор и граѓани. бак/

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ