• A-
  • A
  • A+
вторник, 16 октомври 2018, 

Изјави на премиерот Заев, секретарот за одбрана на САД Матис и министерката Шекеринска (во живо)

Изјави на премиерот Заев, секретарот за одбрана на САД Матис и министерката Шекеринска (во живо)

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) - Во Владата на Република Македонија во тек се заедничките изјави на премиерот Зоран Заев, секретарот за одбрана на САД Џејмс Матис и министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

Матис кој изутрината пристигна во посета Македонија, освен со Заев и Шекеринска, во Скопје ќе разговара и со претседателот Ѓорге Иванов.  


###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Мел Би „брутално искрена“ за сексот, дрогата, депресијата

Поранешната „Спајс девојка“ Мел Би ја објави автоб...

Никол Кидман се разобличи до непрепознатливост заради улога

Холивудската ѕвезда Никол Кидман се промени до неп...

Пронаjден викиншки брод во Норвешка

Археолозите веруваат дека пронашле остатоци од сре...

Почина Пол Ален, соосновачот на Мајкрософт

Соосновачот на Мајкрософт, Пол Ален почина вчера н...

Премијата за американската лотарија се искачи на 654 милиони долари

Премијата за американската игра на среќа „Мега мил...