• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Авионска дезинсекција против комарци на 11 и 12 август

Авионска дезинсекција против комарци на 11 и 12 август

Скопје, 8 август 2018 (МИА) - Авионска дезинсекција против возрасни форми комарци ќе се изврши на 11 и на 12 август (сабота и недела) во раните утрински часови, а терестична дезинсекција против возрасни форми комарци ќе се изврши од 12 до 16 август (од недела до четврток) во периодот од 23 до 4 часот наредниот ден.

Ова го соопшти РЦУК - Скопје по известување од Град Скопје - Сектор за комунални работи - за прскање против комарци на подрачјето на Град Скопје.

Ако временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекција, како што се посочува, авионската дезинсекција ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни во истиот термин, а согласно тоа ќе се извршува и терестичната дезинсекција. рп/аа/18:05

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ