• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Поставени бетонски столпчиња на тротоарите во Струга

Поставени бетонски столпчиња на тротоарите во Струга

Струга, 10 август 2018 (МИА) – Јавното комунално претпријатие од Струга постави бетонски столпчиња на тротоарите во централното градско подрачје.

Целта, како што информираат од претпријатието, е да се спречи качувањето возила на пешачките патеки и да се зголеми безбедноста на минувачите.

Несовесни возачи своите автомобили ги паркираа на тротоарите и оневозможуваа движење на пешаците. сс/рп/11:16

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Се вљубил на прв поглед, му го дала бројот, а потоа му го украле телефонот

Британецот Ден Милингтон на Ибица запознал девојка...

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...