Изложба на фотографии од НОВ и мировните мисии на АРМ

Изложба на фотографии од НОВ и мировните мисии на АРМ

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - По повод одбележување на Денот на АРМ, Општинската организација на Сојуз на борците од НОВ и граѓаните поддржувачи од Битола во галеријата „Магаза“ вечер организираат изложба на фотографии.

На изложбата ќе бидат претставени експонати и фотографии од партизани од НОВ од Битола и Битолско и од активностите на припадниците на АРМ во мировните мисии.

Изложбата ќе ја овори и пред присутните ќе се обрати раководителот на Воениот музеј при Министерството за одбрана Александар Стојчев. вг/са/07:35

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ