Крводарителска акција во Василево

Крводарителска акција во Василево

Струмица, 15 август 2018 (МИА) - Во Василево денеска во организација на Црвен крст Струмица и Службата за трансфузиона медицина и во соработка и поддршка на општина Василево, се  спроведе акција на доброволно дарување крв.

Тринаесет граѓани од оваа општина ја покажаа својата хуманост, вработени во општинските служби и од населените места.

Организаторите се задоволни од одѕивот поради тоа што е период на годишни одмори и високи надворешни температури.

Акцијата се спроведе во просториите на локалната самоуправа во Василево.рт/скс/15:53

###

Р.Т.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...