• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Се реконструираат живеалиштата во Зоолошката градина во Скопје

Се реконструираат живеалиштата во Зоолошката градина во Скопје

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Со реконструкција на живеалиштето на жирафите денеска започна проектот за реновирање и реконструкција  во Зоолошка градина Скопје.

Работите почнаа од живеалиштето на жирафите, а ги изведува градежната фирма „АД Карпош“ која е и донатор на реновирањето.

- Ќе се реконструира живеалиште по живеалиште секаде каде што има потреба. Реновирањето на живеалиштата на животните е една од главните точки на проектот „Европска Зоолошка“, изјави директорот на Зоолошката градина Ѓорѓи Галетановски.скс/сд/14:21

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ