• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Викенд забава во Зоолошката градина по повод почекот на новата учебна година

Викенд забава во Зоолошката градина по повод почекот на новата учебна година

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - Зоолошката градина, која летово бележи рекордна посетеност, викендов организира забава за најмладите по повод почетокот на учебната година.

„Orange kids club“ ја организира забавата „Back to school“ и за најмладите ќе има бесплатен курс по танц, караоке, кловн и принцези...

Во недела планирана е претстава за деца „Принцот жаба“ во изведба на театарот „Крик“.

Летово забележани се неделно и по 11.000 посетители што е двојно повеќе во однос на минатото лето.скс/дма/08:04

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ